פסטיבל לטינו-אמריקאי 2020

הפסטיבל לטינו-אמריקאי הוא הפלטפורמה העסקית ונקודת המפגש החברתי, הכלכלי והתרבותי המפגיש בין חברות, לשכות מסחר, מנהיגי העמותות והארגונים הממשלתיים הרלוונטיים ביותר בקהילות היהודיות/ישראליות – לטינו אמריקאיות.

בין אמריקה הלטינית ועם ישראל קיימת חברות בת יותר מ -500 שנה. באופן רשמי, הדף הראשון של ידידות זו נכתב ב- 12 באוקטובר 1492, ומאז נכתבו אנציקלופדיות רבות המספרות על ההרפתקאות ששניהם היו משותפים במשך השנים.

עבור העם היהודי, אמריקה הלטינית ייצגה פעמים רבות את היד המסייעת שהייתה זמינה כשהיו זקוקים לה, בין אם הציעה את אדמותיה כבית ומפלט בתקופות של רדיפות ותקופת הנאציזם, או בהענקת תמיכתה להכרה בהקמת מדינת ישראל בשנת 1948.

העם היהודי, וכמובן שגם מדינת ישראל, ידעו תמיד להגיב לידידות זו, שכן בכל פעם שהיה אירוע חירום גדול במדינה ידידותית כלשהי באמריקה הלטינית, ישראל תמיד הייתה נוכחת כדי לעזור.

משימות שיתוף הפעולה, הסיוע והעברת הטכנולוגיה על ידי מדינת ישראל לאזור של אמריקה הלטינית הן רבות מאוד, וכל זה מראה כי חברות ושיתוף פעולה בין מדינות וכבוד בין העמים הם הדרך הטובה ביותר לשפר את העולם בו אנו חיים.

לכן, כמייסדי הפסטיבל לטינו-אמריקאי, האגודה לפיתוח ADHIE וקהילת אנטיגואה ספרד בישראל CASEI, ביקשו לפתח יוזמה משותפת המבקשת לחזק את הקשרים הללו. כמו כן, ביקשנו לעבוד יחד עם כל חברינו ששותפים לאידיאל זה ומבקשים לשתף פעולה עם ההמשכיות והקידום של חברות גדולה זו באמצעות הפסטיבל לטינו-אמריקאי הראשון בישראל.