יהודה גלנץ ומריאל פיבן השתתפו במהדורה השלישית של הקונצרט למען השלום

המהדורה השלישית של הקונצרט למען השלום התכבדה בהשתתפות האומנים יהודה גלנץ ומריאל פיבן.

מריאל פיבן היא זמרת, מוזיקאית ומלחינה ישראלית-ארגנטינאית. היא מנגנת על פסנתר, גיטרה וכלי הקשה.

למופע המוזיקלי שלה יש השפעות בולטות מ"מוזיקה העולם" איפה שניכרת זהות הצלילים המוצקה והשילוב מעולה של כלים, כגון פסנתר, שרנגו, גיטרה, אקורדיון, מפוחית, כלי הקשה וקולות בעלי ניואנסים רחבים.

השירים שלה נולדו בהשראת הפולקלור של אמריקה הלטינית ונובעים מקצבים עולמיים כגון ג'אז, פולק, לירית, מלמבו, רגאיי, פופ ומוסיקה קלאסית.

יהודה חוליו גלנץ הוא מוזיקאי, זמר-יוצר, מלחין ומפיק ארגנטינאי-ישראלי. נולד בבואנוס איירס ב-19 במרץ 1958. יהודה הוא רב-אינסטרומנטליסט ומנגן על שרנגו, פסנתר, גיטרה, אקורדיון, קוואטרו, סיקו, פינקוי וכלי הקשה.

הכשרתו המוזיקלית מתחילה בגיל 5 בשירה ובנגינה על אקורדיון. בגיל 8 למד פסנתר וכינור ב"קונסרבטוריון על שם "מנואל דה פאלה" בבואנוס איירס אצל מורים מקצועיים. מגיל צעיר מאוד כתב והלחין מוזיקה לתיאטרון והופיע בבתי קפה-קונצרטים שונים.

בין 1976 ל-1978 עשה סיבוב הופעות מוזיקליות בארגנטינה, אורוגוואי וברזיל. בשנת 1979, לאחר שסייר באירופה, עלה לישראל וקיבל מלגה ל"אקדמיה למוזיקה רובין" בירושלים. שם המשיך את לימודי הפסנתר והלחנה במחלקה לג'אז עם הפרופסור נחום פרפרקוביץ.

בשנת 1982 פגש את הרב שלמה קרליבך אשר קירב אותו למקורותיו היהודיים. הוא מעמיק את לימודיו ביהדות ומתחיל למזג מוזיקה חסידית ביצירותיו.

יהודה גלנץ החל את תהילתו כאשר הוציא את האלבום בשם "צלילי הזהב" 1 ו-2 בשנת 1985 ואלבום 3 בשנת 1986. עלה ליהודה רעיון לכתוב אלבום עם שירי מחאה אחרי שראה ברחובות ירושלים שוטרים רכובים על סוסים מכים חרדים עם אלות כשצועקים "שאבס" וכך נולד אלבום בשם "כאסח" עם שירי מחאה בהומור וסאטירה עם השירים: "אנחנו הדוסים של רוק אנד רול", "שמעת מה קרה", "יצר לך" ועוד. בתחילת שנות ה-90 הקים חברה עצמאית בשם "Jerusalem Music Network) "JMN) שהפיקה ומפיקה עד היום אלבומים ופרויקטים בכל התחומים: ג'אז, פופ, פולקלור, רוק, מוזיקה קלאסית אינסטרומנטלית, סיפורים לילדים, מוזיקה לתיאטרון, מוזיקה לסרטים ועוד. בשנת התשנ"ב (1992) הוציא אלבום בשם "פיונרו" (חלוץ) בספרדית, עם שירים חדשניים כמו "אדון עולם" שניגן עם הצ'רנגו וסגנון המוסיקה מהאלטיפלנו, "בלדה לדוד" שיר המתאר את ידידותם של דוד ויהונתן, "נעלה" לבית המקדש בגרסה הראשונה ועוד…

בשנת 1994 הוציא את האלבום " נעלה". שיר הנושא כבש את כל המצעדים בתחנות הרדיו הדתיים וכלל להיטים כמו "לה במבה" בגרסתה ביידיש.. האלבום נמכר באלפי עותקים , תחיל להתפרסם ופתח דלתות לקהילות יהודיות ברחבי העולם. בשנת 1996 הוציא את האלבום "רק ליצוק אל ה'" שנולד לאחר שהיה עד למתקפת הטרור באותה שנה בשוק מחנה יהודה, שנמצא מספר דקות הליכה ממקום מגוריהם של יהודה ומשפחתו. השיר היה מוצלח מאוד והגיע למקום הראשון בדירוגים במשך מספר שבועות.

Posted in Argentina, Concierto Por la Paz, Israel, Noticias.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *