מר ג'ורדי גלארדו – שר הנשיאות והכלכלה של נסיכות אנדורה, היה נכח בקונצרט למען השלום

נסיכות אנדורה היא מיקרו-מדינה ריבונית בדרום מערב אירופה, שהוקמה כמדינה עצמאית, חוקית, דמוקרטית וחברתית, אשר צורת הממשל שלה היא הנסיכות המשותפת הפרלמנטרית. שטחה מחולק לשבע אזורים, עם אוכלוסייה כוללת של 76,177 תושבים. בירתה היא אנדורה לה וויג'ה (אנדורה העתיקה).

שטחה הוא כ-468 קמ"ר והיא ממוקמת בהרי הפירנאים, בין ספרד לצרפת. היא גובלת בדרום עם ספרד, עם האזורים הקטאלוניים של סרדניה, אלטו אורגל ופאלארס סובירה, ובצפון עם צרפת עם המחוזים של אריגה והפירנאים המזרחיים.

המערכת הפוליטית שלה היא דמוקרטיה פרלמנטרית אשר ראשי המדינה הם מה שמכונה הנסיכים המשותפים של אנדורה, והם הבישוף של אורגל ונשיא צרפת, כמו גם ראש ממשלה המקביל לנשיא המדינה.

השפה הרשמית היא קטלאנית וזה שם את אנדורה כמדינה העצמאית היחידה שיש לה שפה זו כשפה רשמית, אם כי בשל השפעת המדינות המקיפות אותה, מדברים גם הרבה ספרדית (השפה של כשליש מהאוכלוסייה) וצרפתית.

במהלך השתתפותו הדגיש השר גלרדו כמה קווי דמיון שיש לשתי המדינות, והדגיש את האיכות הגבוהה של הדמוקרטיה ששתי מדינות אלה נהנות ממנה, וכיצד בחרו שתי המדינות במודל פיתוח נטול כוחות צבאיים היות ולשתי המדינות אין צבא.

בהמשך תוכלו להאזין לנאום שנשא השר מר ג'ורדי גלארדו במהלך הקונצרט למען השלום:

Posted in Noticias.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *