המנהל האזורי של הלשכה בגואטמלה ממציא מכונת הנשמה מכנית

המנהל האזורי בגואטמלה, של לשכת המסחר ושיתוף הפעולה הרב-צדדי ישראל – אמריקה לטינית, שי סלמון, פיתח יחד עם קבוצה של אנשי מקצוע ואנשי עסקים ישראלים וגואטמלים, אב טיפוס ראשון של מכונת הנשמה מכנית, ניידת ובעלת עלות נמוכה, איתה ניתן יהיה להעניק סיוע לחולים הסובלים מבעיות נשימה, בין אם כתוצאה מקוביד 19 או ממחלות נשימתיות אחרות.

מכונת הנשמה ניידת זו מבקשת להוות מענה לסיכון הפוטנציאלי של מחסור במכשירי הנשמה ומשאפים העלול להתרחש באזור מרכז אמריקה עקב מגפת הנגיף. הגרסה הראשונה של מודל מכונת הנשמה פותחה ברפובליקה של גואטמלה, אבל כעת עובדים על הפיתוח של גרסה 2.0 ברפובליקה של קוסטה ריקה.

מכשירי הנשמה והמשאפים המכניים הם ציוד יקר במיוחד, ולכן בעיקר למערכות הבריאות של מרכז אמריקה יש מגבלות רבות להשיג אותם בגלל היעדר תקציב ומשאבים כלכליים, למרות העובדה שמכשירים אלה חיוניים להצלת חייהם של אנשים שסובלים מקשיי נשימה.

במקרה של ההצעה שהוצגה כאן, הערכה היא שמחיר המכירה של מכשיר זה לא יוכל לעלות על 15% מערכו של משאף רגיל, ואם זה לא מספיק, יש לו את היתרון שהוא ניתן להעברה בקלות בתוך אמבולנס, כך שזה יקל על צוותי החירום לבצע את עבודתם עם ציוד קליל, אמין ובטוח.

פרויקטים חשובים כאלה הם הוכחה לכוח שיש לפיתוח היחסים הרב-צדדיים, ולכן אנו מברכים את מנהלנו וחברנו היקר על ההצלחה שהושגה בהתפתחות זו ואנו חוזרים על כוונתנו להמשיך ולתמוך בפעילות בפרויקטים מסוג זה, אשר מקדמים שיתוף פעולה רב צדדי בין מדינות לרווחת תושביהן.

Posted in Guatemala, Noticias.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *