הלשכה קיימה כנס בנושא: שינוי של מערכת החינוך בקוסטה ריקה

ביום שישי האחרון, 25 בספטמבר, קיימה לשכת המסחר ושיתוף הפעולה הרב-צדדית ישראל-איברו-אמריקה כנס בנושא שינוי מערכת החינוך הציבורית בקוסטה ריקה ויתרונותיו של פרויקט שהובילה לשכה זו לקידום האתגרים החדשים של החינוך במאה ה-XXI בתחום ההוראה בכיתות רב גליות על ידי מורה יחיד בקוסטה ריקה.

במסגרת האירוע המקוון שנמשך כמעט 5 שעות ואשר נצפה על ידי יותר מ -800 איש, הייתה לנו ההזדמנות לארח דמויות חשובות בתחום החינוך ברמה הלאומית והבינלאומית.

בתחילת הכנס השתתפה הגברת איזבל רומאן, רכזת הפרק "שוויון ושילוב חברתי" בתוכנית המדינה קוסטה ריקה. במצגתה היא דיברה על הפערים הטכנולוגיים והטריטוריאליים המשפיעים על הלמידה בתקופת מגפה.

אתגר השיוויון.

בהמשך, ד"ר ביאטריז כץ, מנהלת המרכז הבינלאומי  האיברו-אמריקני  – המכון האקדמי להשכלה גבוהה גורדון, חיפה, ישראל, העבירה הרצאה רבת חשיבות על מה שישראל יכולה להעניק בהקשר להצעות טכנולוגיות לחינוך בהווה ובעתיד והחלופות ליישומם של אלה בסביבתנו.

בהמשך, הפרופסור טיינה מקלה, דוקטור למדעי החינוך, מאוניברסיטת Jyväskylä בפינלנד, נשאה הרצאה מרכזית נוספת בנושא העיצוב מחדש של סביבת הלמידה, בהתבסס על מחקר והניסיון שנצבר  במהלך משבר  19COVID- בפינלנד.

בחלקו הרביעי של האירוע השתתפו האדונים לואיס אפונטה, מנהל הנושאים החברתיים בלשכה ולואיס מאוריסיו דיאז, מנהל אזורי של הלשכה בקוסטה ריקה ומנהל משרד התמיכה והקידום של קוסטה ריקה OSPCR, שהציגו את הפתרונות שהמשרד מבקש ליישם בקוסטה ריקה לפתרון חלק מהמצוקות של בתי הספר לכיתות רב גליות המלמדות באמצעות מורה יחיד.

במקביל, ד"ר דניאלה ג'יראלדו, מומחית בכלים חינוכיים של הלשכה, הציגה את בית הספר הווירטואלי שהלשכה מקדמת.

לסיום, אירוע זה נחתם בדיון בין קרולינה טבורדה, מייסדת משותפת ומנכ"ל  STEAMEDאמל"ט, דוד או. אברהם, נשיא לשכת המסחר ושיתוף הפעולה הרב-צדדי ישראל – אמריקה הלטינית והמרקיז אנטוניו דה סוזה לארה, מזכיר התרבות לשעבר של ממשלת פורטוגל.

הנושא בדיון היה עתיד החינוך, ובו השתתף מר כריסטיאן ריברה, מנהל ONG של קוסטה ריקה אזול.

בדרך זו, לשכת המסחר מביעה שוב את אמונתה בחשיבות הפעילויות המסייעות בשיפור איכות החיים והחינוך של מדינות איברו-אמריקה, מכיוון שבאופן זה אנו יכולים ליצור עולם טוב יותר לכולם.

בהמשך, יוכלו המתעניינים להשיג את ההקלטה של ​​ועידה זו, מחולקת לחלקים, כדי להקל על הבנתה.

Posted in Noticias.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *