לרגל חג החנוכה, קיימה לשכת המסחר ישראל איברו-אמריקה אזכרה לזכר האחיות טוזה וכל אותם אלמונים שהאירו אורם בימי החשכה של השואה במלחמת העולם השנייה.

לרגל חג החנוכה, קיימה לשכת המסחר ישראל איברו-אמריקה אזכרה לזכר האחיות טוזה וכל אותם אלמונים שהאירו אורם בימי החשכה של השואה במלחמת העולם השנייה.

    

נשיא המועצה המחוזית של אורנסה, מנואל בלטאר, קיבל היום מידיו של חואן קרלוס פיניירו דוקאמפו, המנהל האזורי של גליסיה ומדינות דוברות פורטוגזית של הלשכה והתאגיד הרב-צדדי  למסחר ישראל אמריקה הלטינית  (CMCCII) מנורה, מנורת השמן האופיינית לתרבות העברית, אחד החפצים הסמליים החשובים ביותר של היהדות. מטרת המתנה היא לכבד את זכרן של האחיות טוזה ולהבליט את מערכת היחסים של אורנסה עם העם היהודי. על המנורה  נכתב: "לחבר הפרלמנט הנכבד של אורנסה, בתודה על שימור ההיסטוריה של הקהילה היהודית באורנסה וגליסיה."

מנואל בלטאר הודה על המחווה והבטיח כי המנורה "תוצג בארמון המחוז" והדגיש "פעולתן ההומניטארית החשובה של האחיות טוזה, מהווה אמת מידה של סולידריות ודוגמא להרמוניה בין אנשים ועמים".

בטקס שנערך בארמון המחוז השתתפו גם חברות המועצה ריבדוויה נואליה רודריגס וכריסטינה אוטרו, ובאמצעות ועידת הווידיאו השתתף אסף מורן, יועץ שגרירות ישראל בספרד, ודוד אובנדו אברהם, נשיא ה- CMCCII.

אירועי הזיכרון לאחיות טוזה נמשכו אחר הצהריים בריבאדביה, במרכז המידע היהודי של גליסיה, בקבלת פנים של ראש העיר, סזאר פרננדז, שקיבל מנורה נוספת, לזכרן של לולה, אמפרו ויוליה טוזה, שלוש האחיות אשר סייעו מריבדאוויה להצלת מאות אנשים שנמלטו מהשואה הנאצית במהלך מלחמת העולם השנייה.

כבוד רב הוא עבור לשכת המסחר ישראל איברו-אמריקה, לקיים אירוע  זיכרון זה להנצחת הגיבורות האמיתיות הללו, הראויות להיזכר כדוגמה לדורות הבאים.

להלן, יוכלו המתעניינים למצוא את הקלטת כנס זה  מחולקת לפרקים כדי להקל על הצפייה בה.

Posted in Noticias.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *